Festat e Nëntorit/ Këngë dhe valle afganët festojnë bashkë me ne: Ju jemi mirënjohës për mikpritjen (VIDEO)

Afganët të cilët prej disa muajsh ndodhen të strehuar në Shqipëri me valle dhe muzikë tradicionale kanë festuar festën kombëtare të 28-29 nëntorit.

Njëri prej afganëve, i cili më parë ishte gazetarë ka kapur momente nga festa energjike dhe e ka publikuar në rrjetet sociale.

“Mbledhja e madhe e refugjatëve afganë për të festuar festën kombëtare të Shqipërisë me miqtë tanë shqiptarë. Ne e vlerësojmë shumë mikpritjen e tyre”, shkruan ai.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’