Fier/ Shisnin kanabis dhe kokainë të ndarë në doza, 2 në pranga

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë në Fier ditën e sotme, në lagjen ‘1 maj’ pasi shisnin kokainë dhe kanabis të ndarë në doza, të cilat më parë i përgatisnin në banesë.

Pas disa muajsh hetime të kryera në kuadër të megaoperacionit "Tempulli", Seksioni për Hetimin e Narkotikëve i DVP Fier, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale të DPPSH Tiranë, finalizoi operacionin e koduar “Procesi”, si rezultat i të cilit u kapën në flagrancë duke shitur lëndë narkotike, dhe u vunë në pranga shtetasit: S. I., 23 vjeç dhe R. O., 28 vjeç, banues në Fier.  

“Gjatë kontrollit në banesat e këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhjetëra doza të lëndëve narkotike të dyshuara narkotike cannabis sativa dhe kokainë, të cilat u sekuestruan së bashku me një peshore elektrike, një grirëse bimore, një mjet prerës (thikë) dhe 4 celularë, që shërbenin për këtë veprimtari të paligjshme.  Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. I., 42 vjeç, banues në Fier, pasi dyshohet se ka pasur dijeni për këtë veprimtari kriminale”, thuhet në njoftim.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

 

S.B/I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Videoskandali në bashkinë e Kukësit/ Apeli i GJKKO-së rrit me 1.5 vite burg dënimin për Safet Gjicin! Ndryshon akuzën për Alma Kaçin 

Videoskandali në bashkinë e Kukësit/ Apeli i GJKKO-së rrit me 1.5 vite burg dënimin për Safet Gjicin! Ndryshon akuzën për Alma Kaçin