Filmi më i mirë ndërkombëtar, japonezët me 'Drive my car' triumfojnë në Oscar 2022

Filmi më i mirë ndërkombëtar, japonezët me 'Drive my car' triumfojnë në Oscar 2022

Siç pritej, filmi japonez Drive my car mori çmimin për filmin më të mirë ndërkombëtar, ai ishte i preferuari (gjithashtu i nominuar për filmin më të mirë tout cour). Pak zhgënjim për Italinë që shpresoi deri në fund me Paolo Sorrentinon dhe të tijën Ishte dora e Zotit .


Lajmi kryesor:

Edicioni i 94-të, filmi 'Coda' fitues i çmimit Oscar! Will Smith qëllon me grusht Chris Rock në mes të skenës


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Rama publikon foton duke ngrënë nga Praga: Kur mbarojnë takimet edhe bufeja

Rama publikon foton duke ngrënë nga Praga: Kur mbarojnë takimet edhe bufeja