Finalja e Kategorisë së Parë, zbardhet agjenda e Flamurtari - Korabi

Finalja e Kategorisë së Parë, zbardhet agjenda e Flamurtari - Korabi

Flamurtari 1-1 Apolonia

Flamurtari dhe Korabi do luajnë të diel më 28 maj në 17:00 në "Elbasan Arena", sfidë që do tregojë se cili ekip do përballet me skuadrën e renditur në vendin e tetë në Superligë, për një vend në elitën e futbollit shqiptar për sezonin e ri. Të dyja skuadrat kaluan në finalen e zonës play-off në Kategorinë e Parë.

"Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron t’ju njoftojë se ndeshja finale e play-off të Kategorisë së Parë, ndërmjet Flamurtarit dhe Korabit do të zhvillohet ditën e dielë, datë 28 maj 2023, në orën 17:00, në stadiumin Elbasan Arena", njofton FSHF.

Dje, Flamurtari barazoi 1-1 me Apoloninë dhe kaloi më tej në finalen play-off, kjo për shkak se u rendit më sipër gjatë sezonit të rregullt. Nga ana tjetër, Korabi i Kumbarçes fitoi 0-1 me Tomorin në Berat, duke kërkuar tanimë një shans për në Superligë. Gjithçka do vendoset të diel në 17:00.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar