POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Fiorentina nuk e toleron Romën

një foto gjatë ndeshje Fiorentina- Roma

Fiorentina ka arritur të mundë Romën me një rezulin poshtërues 7-1 në shtëpinë e saj në Firence.

Para de te niste ljoa të gjithe mendoninse fituesja e ndeshjes do të ishte Roma, por falë lojës shkëlqyer të Fiorentinës, ajo nuk mundi të vazhdonte më tej. Ishte 21 vjeçari Federico Chiesa ai që e hapi sfidën me dy golat e tij

Lexo edhe:

Aleksandar Kolarov shënoi për Romën para se Luis Muriel të bënte 3-1 në gjysmë të pjesës së parë.

Koha e rregullt përfundoi hat-trick në gjysmën e dytë, Giovanni Simeone mori dy dhe Marco Benassi gjithashtu gjeti rrjetin.Zëvendësuesja Edin Dzeko u dërgua jashtë për vizitorët vonë pasi u grind me gjyqtarin.Fiorentina e Stefano Pioli do të përballet me Atalantën, i cili mundi Juventusit 3-0

Al.Çe/Shqiptarja.com
Komento