Fitoi derbin me Shkëndijën në Tetovë, Struga kampione për herë të dytë radhazi në Maqedoninë e Veriut

Fitoi derbin me Shkëndijën në Tetovë, Struga kampione për herë të dytë radhazi në Maqedoninë e Veriut

Shkëndija 0-2 Struga

Struga Trim dhe Lum ia doli të sigurojë titullin kampion në Superligën e Maqedonisë së Veriut. Në ndeshjen e raundit të 32-të (parafundit), në Tetovë u luajt derbi shqiptar mes Shkëndijës dhe Strugës, që u fitua nga këta të fundit 0-2 falë golave të Besar Ibraimit dhe Radeskit.

Ky sukses i siguron struganëve titullin e dytë radhazi në histori, teksa një ndeshje nga fundit janë tri pikë larg Shkëndijës, por me ndeshje direkte më mirë (dy fitore një humbje).

Struga u shpall kampione edhe falë barazimit të Shkupit 0-0 përballë Brera Strumicës. Kujtojmë se disa javë më parë Struga largoi nga stoli trajnerin Shpëtim Duro për mungesën e rezultateve dhe emëroi Meriton Gegën në krye të ekipit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

EMRI/ Shqiptari kapet me 100 kg drogë, policia spanjolle çmonton grupin kriminal

EMRI/ Shqiptari kapet me 100 kg drogë, policia spanjolle çmonton grupin kriminal