Fitoi lotarinë 2 mln dollarë falë këshillave të shokut

Fitoi lotarinë 2 mln dollarë falë këshillave të shokut

Fituesi i lotarisë

Një burrë nga Massachusetts, SHBA, tha se këshilla e një miku për të blerë një biletë lotarie e çoi atë në fitimin e një xhekpoti prej 2 milionë dollarësh.

Michael Silva nga Gloucester u tha zyrtarëve të Lotarisë Shtetërore të Massachusetts se fitoi 50 dollarë nga një biletë gërvishtëse prej 10 dollarësh dhe pyeti një mik se çfarë duhej të bënte me fitimet e tij.

Miku e këshilloi që të vazhdonte të luante, duke e bërë Silvën të shpenzonte fitimet e tij për një biletë tjetër, e cila doli të ishte fituese e çmimit kryesor prej 2 milionë dollarësh.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

LIVE/ Fillon shorti i Europa League! Milan, Roma dhe Liverpool mësojnë kundërshtarët (VIDEO)

LIVE/ Fillon shorti i Europa League! Milan, Roma dhe Liverpool mësojnë kundërshtarët (VIDEO)