Fituesi i 42 km në Maratonë e Tiranës për meshkujt shpallet efektivi i Forcave të Armatosura

Ilir Këllezi nga Korça është shpallur fitues i maratonës me 42 kilometra për meshkuj në Maratonën e Tiranës. Këllezi garonte me logon e Ministrisë së Mbrojtjes, ku ministri Niko Peleshi shprehu krenarinë për shpirtin kampion të Forcave të Armatosura.

"Lëvizja sportive brenda Forcave të Armatosura, së shpejti me një program të ri entuziast. Krenar për shpirtin kampion të FA", shkruan Peleshi.


Lajmi kryesor:

Shpallen fituesit e Maratonës së Tiranës 2021, Veliaj: Mes 2500 vrapuesve, 1 mijë janë nga 35 vende të ndryshme! Sot garohet për kauza të mëdha si ajo e refugjatëve


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Kuvendi në seancë plenare/ Basha: Për 3 vjet janë pastruar në ndërtim rreth 1.6 miliardë euro, SPAK të ndjekë paratë! Balla: Kallëzo Berishën për 'Toyota Yaris'