Flamurtari rikthen trajnerin brazilian, Troisi: Më bindi presidenti, kemi cilësi për t'u ngjitur në Superligë

Marcelo Troisi është rikthyer në krye të Flamurtarit pas 2 viteve. Braziliani ka marrë timonin e skuadrës vlonjate pas largimit të Dritan Resulit, i cili dha dorëheqjen si pasojë e humbjes së shkaktuar nga Luzi në javën e parë të kampionatit.

“Ka qenë një telefonatë dhe bisedë me presidentin që më riktheu në Vlorë. Kemi para një punë të vështirë, por e di që skuadra ka lojtarë cilësore dhe duhet të mendojmë për mirë,”-u shpreh Marcelo Troisi, trajner i Flamurtarit.

Pasi preku fundin Flamurtari këtë sezon luan në Kategorinë e Parë me qëllimin që shpejt të jetë në elitën e futbollit shqiptar. Këtë synim e ka pranuar edhe braziliani.

“Objektiv është që Flamurtari të ngjitet në Superligë dhe për këtë do punojmë çdo ditë. Unë e njoh qytetin, ambientin dhe shpresoj që të jenë një ndihmë për t’ia arritur qëllimit,”-deklaroi Marcelo Troisi, trajner i Flamurtarit.

Ndeshja e radhës për Flamurtarin në kampionat do jetë kundër kundër Korabit në Vlorë.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Kërkoi heqjen e sekuestros të një llogarie bankare, GJKKO rrëzon kërkesën e Arben Ahmetajt

Kërkoi heqjen e sekuestros të një llogarie bankare, GJKKO rrëzon kërkesën e Arben Ahmetajt