Florian Marku i pathyeshëm, mposht Miroslav Serban në Londër (VIDEO)

Boksieri shqiptar, Florian Marku mbetet i pathyeshëm! Marku ka mposhtur mbrëmë në Londër rivalin e tij çek Miroslav Serban. Fitorja e Markut erdhi me pikë plotë 65 dhe me vendim unanim të gjyqtarëve të ndeshjes pas gjashtë raundesh të zhvilluar në sallën “York Hall” të kryeqytetit britanik.

Në këtë  turne "UltimateBoxxer” të zhvilluar në Londër, interesi për ndeshjen ka qenë mjaft i madh arena ishte e mbushur me shqiptarë ku nuk mungonin plisat e flamujt kuqezi  dhe shumë shqiptarë. Në mesin e përkrahësve shqiptarë prezent në arenë kanë qenë edhe dy futbollistët, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.
Kundërshtari i Markut, 28 vjeçari Serban, në karrierën e tij në boks ka realizuar deri tani 15 ndeshje , duke përfshirë edhe 'dyluftimin' ndaj Markut, nga të cilat ka arritur të fitojë 11.

Ndërsa për boksierin shqiptar kjo ishte fitorja e katërt në po kaq ndeshje për Markun në boks, pas eksperiencës pa humbje edhe në kickbox.

 

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento

Komente

 • Kafsha: 21/09/2019 15:54

  Bravo, më ty krenohen gjith shqiptarët jo më baj gat politikane!

  Përgjigju
 • Genti: 21/09/2019 13:43

  Urime kampion, me ty krenohet shqiperia dhe gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kulluri: Nëse kryedemokrati vazhdon kështu, lëvizje e re anti-Basha brenda së djathtës që do e rrëzojë