FNSH rikthehet në Vlorë, policia kontrolle për personat në kërkim dhe shtëpitë e barit

FNSH rikthehet sërish në Vlorë. Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë po zhvillojnë kontrolle në akset nacionale të qytetit. Postoblloqet policorë janë vendosur në hyrje të Vlorës, në rrugën Transballkanike, por edhe në rrugën që lidh me bregdetin si dhe me fshatrat e qytetit.

Kontrollet po vijojnë tek mjetet luksoze ato me xhama të zinj ndërsa fokus është arrestimi i personave në kërkim apo atyre që mbajnë sende të forta mjete prerëse apo armë.

Gjithashtu kontrolle në qytet edhe në fshatra në zonat e riskut ku mund të fshihen eksponentë të krimit ose mund të jetë kultivuar kanabis.

/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij