Forcat ruse nisin sulme në zonën kufitare me Rumaninë

Forcat ruse nisin sulme në zonën kufitare me Rumaninë

1695721813_lids.jpg

Forcat ruse në muajt e fundit kanë shënjestruar një numër zonash kufitare midis Ukrainës dhe vendeve anëtare të NATO-s.

Sipas zëdhënëses së ushtrisë ukrainase Natalia Humeniuk, i fundit ka parë një sulm me dron që ka shkaktuar mbylljen e kalimit kufitar Orlivka-Isaccea që lidh vendin me Rumaninë, raporton agjencia e lajmeve news sky.

Ajo tha se dronët goditën vetëm anën ukrainase të kufirit, por raportet tregojnë se lanë dhjetëra kamionë të dëmtuar. Pamjet janë bërë virale në Twitter.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kiev: Goditet selia ruse në Kherson! Kremlini publikon një video të takimit të Sokolov me Shoigu


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Meta pas SPAK-ut: Pantallonat nuk m'i heqin dot! Vetë mund t'i heqin se janë modern, janë për prindin 1 dhe prindin 2

Meta pas SPAK-ut: Pantallonat nuk m'i heqin dot! Vetë mund t'i heqin se janë modern, janë për prindin 1 dhe prindin 2