Formacioni zyrtar kundër Andorrës, Reja tetë ndryshime nga minuta e parë në krahasim me Anglinë

Formacioni zyrtar kundër Andorrës, Reja tetë ndryshime nga minuta e parë në krahasim me Anglinë

Shqipëria do luaj sonte ndeshjen e fundit kualifikuese të Botërorit në Grupin I që rastis të jetë kundër Botërorit. Në krahasim me sfidën e tre ditëve më parë kur humbëm 5-0 me Anglinë, trajneri Reja ka bërë 8 ndryshime në formacion, i diktuar nga dëmtimet dhe kartonat.

Sot në orën 20:45 e nisin titullarë Mihaj, Dermaku, Hoxhallari, Roshi, Ramadani, Laçi dhe Seferi.

Që prej sfidës me Anglinë kuqezinjtë i mbyllën edhe matematikisht shpresat për t’u kualifikuar në Botëror, por kundër Andorrës vlen si për aspektin psikologjik ashtu edhe për pikët, pasi kuqezinjtë duhet të ruajnë vendin e tretë që kërcënohet nga Hungaria.

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria: Strakosha, Hysaj, Mihaj, Dermaku, Hoxhallari, Roshi, Ramadani, Laçi, Çekiçi, Uzuni, Seferi.
Trajner: Edi Reja

Andorra: Gomes, San Nikolas, Garsia, Alavedra, Cervos, Vieira, Martinez, Puzhol, Alaez, Rosas.
Trajner: Koldo Alvarez


Lajmi kryesor:

Shqipëria mund Andorrën me rezultat minimal, renditet e treta në eliminatoret për Botërorin


Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

E PLOTË/ Rama në Kongresin e PS-së: Shqipëria në BE, amaneti ynë që do ta shlyejë kjo forcë qeverisëse

E PLOTË/ Rama në Kongresin e PS-së: Shqipëria në BE, amaneti ynë që do ta shlyejë kjo forcë qeverisëse