VIDEO/ Ish-deputetja e PD, Pampuri e shpall të vdekur LIVE por më pas 'pendohet', banori i Astirit në gjendje të mirë

TIRANE- Një fakenews qarkulloi sot në media i përhapur nga deputetja e PD Oriola Pampuri e cila deklaroi se një protestues i Astirit ka vdekur dhe gjendej në morg. Sipas Pampurit viktima quhej Mahmut Imallari dhe sipas saj, trupi i tij gjendej në morgun e spitalit. Madje ajo akuzoi spitalin e traumës se po mbante të fshehtë ngjarjen.

Pampuri: Zotëria, është zyrtare, zotëria ka humbur jetën. Për këtë Edi Rama do të mbajë përgjegjësi. Një nga banorët e Unazës, një nga protestuesit sot ka humbur jetën për shkak të dhunës që është ushtruar nga policia e Sandër Lleshit dhe Edi Ramës. 

Gazetari: Është e konfirmuar kjo? 

Pampuri: Tani sapo ma konfirmojnë banorët që kishin komunikuar me familjarët. është një turp për të cilin do të mbani përgjegjësi. është një krim i cili lidhet drejtpërdrejtë me Edi Ramën. 

Gazetari: Emrin e personit? 

Pampuri: Mahmut Himallari.

Deklarata e Oriola Pampurit fshihet nga Live i FB

Po pas konfirmimit se lajmi që përhapi ish-deputetja është i rremë, vetë ajo por edhe PD ka nxituar të fshijë videon nga faqja zyrtare e saj.Në të vërtetë Imallari është jashtë rrezikut për jetën dhe ka marrë vetëm një ndihmë shëndetësore pranë Spitalit. Nga foto e shkrepur në spitalin e Traumës Imallari qëndron madje ulur vetë pa ndihmën e asnjë personi dhe është gati për të lënë spitalin. 

1573550772_ilenduarilehte001.jpg

Mahmut Imallari


Lajmi kryesor:

Mbyllet aksioni, IKMT shemb 33 objekte tek 'Astiri! 25 banorë në hetim për bombat molotov, 1 i arrestuar /Video


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të nisë hetimet SPAK për të shpallurit non grata nga SHBA?



×

Lajmi i fundit

John

Nga prezenca, golat dhe mosha! Rekordet që mund të thyejë Ronaldo në Euro 2020