FOTO/ Këlliçi kapet duke gënjyer, thotë së Baltimore e ka transportin falas, por në fakt është me pagesë

FOTO/ Këlliçi kapet duke gënjyer, thotë së Baltimore e ka transportin falas, por në fakt është me pagesë

Belind Këlliçi

Kandidati i çiftit Meta-Berisha për Tiranën, Belind Këlliçi ka gënjyer sot kur deklaroi se shteti i Baltimorës në SHBA e ka transportin publik falas. Duke folur në një intervistë për mediat, Këlliçi u shpreh i sigurtë për këtë, por mjafton një kërkim i thjeshtë në Google, për të kuptuar se ai ka gënjyer.

Transporti publik në Baltimore nuk është falas, por një udhëtim me autobus kushton 2 dollarë, por nëse do të zgjedhësh që të udhëtosh gjithë ditën, çmime shkon në 4.6 dollarë. Çmimi për një biletë javore udhëtimi kushton 22 dollarë, ndërsa bileta mujore, ose siç e njohim ne aboneja mujore, kushton 77 dollarë.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • qytetare: 29/03/2023 11:47

  Lidhur me ceshtjen ne fjale, duke qene se jetoj ne Tirane, mendoj se duhet te ulen e te hartojne strategji afatgjata per zgjidhjen e problemit shume te madh te transportit privat e publik ne Tirane. Nuk je i privilegjuar edhe sikur te kesh e aq me pak po te mos kesh ne kete situate. 1. makinat e renda duhet te kufizohen brenda ne unaze gjate oreve te pikut; 2. transporti publik duhet te perforcohet me te tjere autobuze, me klas me te larte, per punonjesit qe duan te shkojne e te vijne nga puna e jo vetem per ata, me cmime me te larta; 3. ashtu si ne stacione vijne e ikin autobuze te ndermarrjeve te ndryshme, ku nuk hipin te tjeret, ashtu duhet qe edhe transporti me i shtrenjte duhet te shebeje ne orare te caktuara e linja per te marre punonjesit qe kane urgjence dhe mundesi perballimi (sidoqofte me lire se taksite), apo transporti me i lire (le te themi edhe afer zeros per disa orare dhe linja) duhet te sherbeje per te transportuar njerezit qe nuk kane te njejten urgjence apo nevoje si edhe te njejten mundesi, ne orare te caktuara. 4. Taksite duhet te kontrollohen me shume, ashtu sic ka kontroll brenda autobuzeve urbane, per cmimet dhe saktesine e taksimetrave. 5. Ndonje tjeter sherbim, jo masiv si urbanet, por me i lire se taksite duhet te parashikohet per Tiranen. 6. Duhet te ndertohen me shume e me shume parkime ne cdo zone te Tiranes dhe jo vetem per te zgjidhur per disa ore, por per 24 ore parkimin e banoreve.

  Përgjigju
 • Faik: 29/03/2023 09:32

  KélliÇ KérriÇi èshtè NJÈ TTHUTHUQ i PÉSHTIRÈ , qè rri duke PIRÈ gjithè ditén nè zonén e ISH BLLOKUT !!! NJÈ HAJDUT dhe njè KRYE FÉLLIQSIRÈ si KÉLLIÇ FUNDÉRRINA NUK ka pèr ta fituar KURRÈ BASHKINÉ e Tiranès , kjo NUK do tè thotè qè LALI ERI èshtè i duhuri , sepse Lali Eri i ka FUTUR SHQELMIN e FUNDIT Tiranès dhe e ka kthyer nè Kabul apo nè KANDAHAR me lloj lloj KULLASH té KRIMINELÉVE té NDÉRTIMIT , dhe me Pallate ku NUK FUTET dot ZJARRFIKSJA nè rast emeregjence !! Njè Kryeqytet pa TROTUARE , PA STACION TRENI , PA METRO , PA TRANVAJ !!!! VETÉM KULLA pa kriter , TRAFIK pafund , TYM MAKINASH , PLUHUR NDÈRTIMESH Pa Limit !!! Zgjedhja e duhur pèr tè VOTUAR do ishte ARLIND QORRI ARLIND QORRI i ka tè SIGURTA 3 VOTA né FAMILJEN time !! Lali Eri + Belind KéRRiçi = KULLA té MAFIES , KORRUPSION , VJEDHJE , GRABITJE , PLAÇKITJE , PISLLIK MAKINASH , TRAFIK , PISLLIK dhe PLUHUR NDÈRTIMESH tè MAFIES dhe KRIMIT té ORGANIZUAR !!! O NJERÈZ shkoni dhe VOTONI ARLIND QORRIN dhe KURRÉ MOS e SHISNI VOTÉN tuaj pèr 5 LEK .

  Përgjigju
 • Iris: 29/03/2023 03:28

  Per /BILL/ dhe /SULA/,ne i kemi falas autobuzet qe kur filloi pandemia dhe te pakten deri ne 30 qershor.Ne se doni me shume info.klikoni te Therta.com/WRTA.Aty keni info.sa kushton bileta ne te vertete dhe fakti qe per momentin eshte falas dhe info.te tjera po te doni.Por kjo vlen VETEM PER QYTETIN TIM,jo per te tjere.

  Përgjigju
 • Demi: 28/03/2023 22:27

  Është i vogël akoma kërriç Të rritet të bëhet gomar pastaj do flas më mir e lini dhe ca të rritet

  Përgjigju
 • Arjan: 28/03/2023 20:04

  Si banor i Baltimore(Maryland) ju bej te ditur qe ekziston nje flote me 24 autobusë qe quhet CCC (Charm City Circulator) te cilat kryejne 4 itinerare ne distriktin e biznesit te Baltimore falas...por vetem kaq ,pjesa tjeter eshte me pagese .....

  Përgjigju
 • Sula: 28/03/2023 18:23

  Vetem per kte thathuq eshte trasporti falas neper bote kemi nje jete neper bote dhe nuk kemi pare transporte falas

  Përgjigju
 • Bill: 28/03/2023 17:49

  Po ku ka falas ne Amerike,cfare trapash,keto kane ardhur dhe ndenjur disa vite ketu dhe mendojnë se e njohin Amerikën. Ky duket sa mend ka kur i rrin nga prapa NoN gratës,por jane njerzit budallenj qe do votojnë për të.

  Përgjigju
 • Gentjani Debil Mersepe Gazi Çafaj: 28/03/2023 17:46

  O Zot Belind Kërriçi pa shkoll të mesme më keq se Lyl dyli që thoshte 7×7=42 e ky mashtrus ordiner e do me u bo kryebashkjak në një koh që ky nuk vlen as për roje vreshte. E hajde voto të till tipa o Zot ku na i gjen Sali Bajga kto kodosha kok bosha.

  Përgjigju
 • Bobo: 28/03/2023 16:25

  Ba mbyten budallenjte. Po cfar meteni me nje bullar nue buf pulash si Krrici i Berishes e spiun Metes?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Të prezantoj Shqipërinë’! Aktori i lindur në Itali, monolog në teatër

Të prezantoj Shqipërinë’! Aktori i lindur në Itali, monolog në teatër