FOTO/ Tiranë, plagosje me thikë
në Laprakë, arrestohet autori

FOTO/ Tiranë, plagosje me thikë<br />në Laprakë, arrestohet autori
TIRANË- Rreth orës 22:15 në rrugën “Pandi Dardha” në Laprakë, pas një konflikti mes dy personave për shkaqe banale, njëri prej tyre ka mbetur i plagosur.
 
Policia raporton se, Ardit Ibro, 32-vjeç ka plagosur me thikë shtetasin A. Z. 30 vjeç, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekve, jashtë rrezikut për jetën.
 
Sipas informacioneve të para, policia ka bërë të mundur arrestimin e autorit dhe po kryen hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.
 
Informacioni paraprak i Policisë
Tiranë
Plagos me thikë një shtetas, arrestohet në flagranc autori
 
Më datë 28.08.2017, rreth orës 22:15, në numrin e emergjencave 112, ka ardhur njoftim për një konflikt në Rrugën "Pandi Dardha", Laprakë.
 
Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Komisaraitit të Policisë Nr 3, të cilët kanë konstatuar shtetasin A. Z., 30 vjeç, të dëmtuar me mjete prerëse thikë, i cili është dërgua për në S.Q.U., ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.
 
Nga hetimet paraprake të kryera nga Specialistët e këtij Komisaraiti ka rezultuar se shtetasi A. Z., ishte konfliktuar me shtetasin:
 
- Ardit Ibro, 32 vjeç, banues në Tiranë, i cili është arrestuar në flagrancë nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 3.
 
Grupi hetimor nga hetimet paraprake ka mësuar se këta shtetas janë konfliktuar për arsye banale midis tyre.
 
Nga kqyerja e vendit të ngjarjes është bërë e mundur gjetja dhe sekuestrumi i mjetit prerës thikë.
 
Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale "Plagosja e rëndë me dashje" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta", parashikuar nga Nenet 88 dhe 279 të Kodit Penal.
 
plagosje
Thika me të cilën u plagos A. Z.

plagosje

Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin