Fotografë dhe agjentë të policisë mbi xhami për të monitoruar protestën, ish-deputeti demokrat: Hetoni shëmtinë

Fotografë dhe agjentë të policisë mbi xhami për të monitoruar protestën, ish-deputeti demokrat: Hetoni shëmtinë

Protesta e sotme e opozitës para parlamentit ishte e monitoruar nga të gjitha anët nga policia e shtetit. Ndërkohë që ish-deputeti demokrat, Tritan Shehu ka postuar disa foto të specialistëve të policisë të cilët kanë qenë pozicionuar mbi godinën e re të Xhamisë së Madhe pranë para Parlamentit që po ndërtohet për të fotografuar turmën. Shehu e quan mungesë respekti ndaj institucionit fetar dhe kërkon hetim.

Postimi i plotë i Tritan Shehut
Institucionet fetare nuk jane mjedise ku shteti mund te vendose “specialiste” e mjete te sofistikuara per te pergjuar masen e njerrezve, qe proteston afer tyre pikerisht kunder mos respektimit te te drejtave etj, nga qeverisja. Pamjet qe duken nga Xhamia prane Kuvendit gjate protestes se sotme, flasin vete.

Ndersa disa dite me pare po kjo Rilindje u akuzua per tentative “futje duarsh” ne proceset e votimit pikerisht te Komunitetit Musliman. Dikush duhet te ngreje zerin e te protestoje per kete mungese respekti ndaj ketyre strukturave, shperdorim te pushtetit, qe ne realitet keshtu mund t’i komprometoje edhe ato institucione te nderuara, te besueshme e larg politikes. Ne menyre absolute kjo ndodhi e shemtuar dhe e perseritur duhet te behet objekt i nje procesi hetimor serioz e te thelluar.

Fotot e postuara nga Tritan Shehu

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • mali: 14/04/2019 10:46

  Je ne shqipri. E ho né i tali.. mos ha mut shum

  Përgjigju
 • Ariu: 05/03/2019 23:04

  Tritano, ka akoma pras per ty lushnja se te ka mor malli me duket

  Përgjigju
  • aurora boreale: 06/03/2019 07:13

   te San Pietro ne Rome, e te Duomo ne Milano, ndodh e njejta gje, kur eshte e domosdoshme te vezhgohen e dokumentohen 'disleksike' si kallepi yt .

 • Hhjj: 05/03/2019 21:29

  Kur shqetesohet per myslimanet ky islamofobi ahahahha

  Përgjigju
  • Aro: 06/03/2019 00:02

   O ti me pseudonimin Hhjj lshu jeni katandisur ju Myslymanet per turp ben dhe policia cte doj me ju o injorant

 • Sondazhi i ditës:

  Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Merr flakë makina brenda parkingut të një pallati në rrugën 'Ndre Mjeda', tymi i zi mbulon zonën (VIDEO)

Tiranë/ Merr flakë makina brenda parkingut të një pallati në rrugën 'Ndre Mjeda', tymi i zi mbulon zonën (VIDEO)