Fotografi rikrijon portrete të modeleve meshkuj dhe rezultatet janë fantastike (FOTO)

Fotografi rikrijon portrete të modeleve meshkuj dhe rezultatet janë fantastike (FOTO)

Një fotograf amerikan i quajtur Doug Inglish ka përgatitut një album, “sot dhe dje”, në të cilën u ka krijuar modelëve që të rikrijojnë portretet e tyre që kanë bërë në fillim të viteve 2000.

Imazhet vendosin përballë të kaluarën dhe të tashmen e modelëve, duke i lënë shikuesit të reflektojnë mbi kalimin e kohës.

"Ndërsa plakem, ka një dëshirë të madhe për të kaluarën. Kam një dëshirë të madhe për të rikrijuar (të kaluarën) ose thjesht për t'u kthyer aty ku ishe. Por e vërteta është, kur e mendoj për këtë, unë jam një person shumë më i lumtur sot sesa isha atëherë”, tregon ai.

Dhe rezultatet janë fantastike.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Heaven: 04/08/2022 09:54

    Heaven

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Balla takim me zyrtarin grek: Me rëndësi që të thellojmë akoma më shumë bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve

Balla takim me zyrtarin grek: Me rëndësi që të thellojmë akoma më shumë bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve