FOTOLAJM/ Çudira shqiptare, triçikli 'sfidon' makinat në autostradë

Një triçikël është bërë burim aksidenti në autostradë. Në foton e publikuar në rrjetet sociale, tre persona ndodhen sipër një triçikli dhe po ecin në autostradë, pa u shqetësuar se në këtë rrugë lëvizin makina me shpejtësi të madhe.

Sipas Kodit Rrugor, ndalohet qarkullimi në autostradë i karrocave, biçikletave, ciklomotorëve, motorëve me cilindratë më të vogël se 150 cc.

Pasi është evidencuar shkelja e këtij rregulli organet e policisë detyrojnë drejtuesin e mjetit të largohet nga autostrada së bashku me mjetin, duke dhënë ndihmën e nevojshme për një largim të tillë. Fotoja mendohet të jetë shkrepur në autostradën Durrës-Kavajë.

Në rastin e treguar në foto, ciklomotori ka vazhduar rrugën pa e vrarë mendjen se veprimi i tij është një kundravajtje rrugore.

E.D./I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?

Komento

Komente

 • vjeshta: 14/08/2020 15:33

  Natyrisht,policia shqiptare gjobitë e ndalon motorrat e fshatarëve që mbajnë të gjithë edhe helmeta mbrojtëse e dalin të shesin prodhimet e tyre në qytet. Kurse gabelët me mjete të shpikura prej tyre pa asnji rregull teknik me 4-5 veta në kosh bredhin ku të duan!

  Përgjigju
 • Edwin: 13/08/2020 23:43

  c'llogjike,, ne shqiperi nuk ka rregulla nuk respektojne asgje

  Përgjigju
  • Arbëri: 14/08/2020 12:36

   Q’do vend në perendim i kishte burgos pa i pyetur fare!×

Lajmi i fundit

John

Macron: Lukashenko duhet të largohet nga pushteti! I habitur nga guximi i protestuesve bjellorus