FOTOLAJM/Dashuria për nënën nuk njeh kufi, mjekja: I riu ka nënën me COVID, çdo natë vjen dhe hipën te dritarja spitalit

Një foto tejet prekëse është publikuar nga mjekia gjinekologe Anika Dokle në rrjetet sociale. Mjekia ka fiksuar një djalë i cili hipën në dritaren e spitalit, çdo natë, për të parë nënën e tij, që është eshtruar për shkak se është e prekur me koronavirus. Sipas mjekës kjo është një rutinë që djali e bën çdo natë pas pune.

“Ky djalë kërcen çdo natë, pas pune, te dritarja e dhomës ku mbahet nëna e tij e prekur nga Covid-19,"- shkruan mjekja Anika Dokle.

Ne.k./I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?

Komento

Komente

  • tironci: 21/07/2020 13:07

    Bravo te qofte o vlla , ishalla te sherohet nena sa me shpejt se ti qe hyp aty je ilaci me i mire, zoti te nimofte

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Progres-raporti i KE-së për Shqipërinë, Rama konferencë me ambasadorin e BE-së Luigi Soreca! Mblidhet edhe Këshilli Kombëtar për Integrimin Europian