Fotot/ Berisha puth Bashën, nga Kuliçaj e Sali Lushaj, te “kapelja e republikës” e Malltezit, çfarë s’u pa nga Kuvendi i PD-së

Jamarber Malltezi sot ne hyrje te Kuvendit te PD-se

Partia Demokratike mblodhi sot Kuvendin e saj Kombëtar, i cili miratoi ndryshimet në statut.

Me këtë rast, ishin të pranishëm disa figura të njohura të kësaj force politike ndër vite.

Spikatën me praninë e tyre dy ish-truprojat e Sali Berishës, Agron Kuliçaj dhe Sali Lushaj.

Kuliçaj ka qenë zv. Drejtor i Përgjithshëm i Policisë gjatë 8 viteve të qeverisë Berisha.

Lushaj ka qenë truprojë e Berishës në vitin e mbrapshtë 1997. Ai është gjykuar dhe dënuar për grushtin e shtetit më 1998, ndërkohë që ishte pjesmnarrës dhe në protestën e dhunshme të Kalimashit pak kohë më parë.

Sakaq ra në sy edhe prania e dhëndërrit të Berishës, Jamarbër Malltezi, që u shfaq me një kapele republike në event, edhe për shkak të diellit të nxehtë të paradites në Tiranë.

Në Kuvendin që forcoi pozitat e Lulzim Bashës në krye të PD-së, ky i fundit u pa teksa takonte sot Sali Berishën, i cili e përshëndeti me një puthje në faqe.

 • Sondazhi i ditës:

  A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?

Komento

Komente

 • Drejtesia: 30/04/2018 16:24

  Eshte katandisur PD-ja si nje parti leshi,me keq se LSI-ja e Mones,me dhunen dhe egersine qe tregojne ne Parlament nuk besoj se ka njeri qe i jep voten ketyre pacavureve.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 29/04/2018 23:05

  Asht bo pis Tirona, me lloj lloj malokeri Lushaj Noke Frroke Paloke..

  Përgjigju
 • Besford këlluf gjoleka: 29/04/2018 20:04

  O popull i dashur shikoni kush bën pjes në të ashuquajtur parti demokratike gjith plerat si për shëmbull : çuni fari pallës një idjot i ler edi paloqja flamuri pa bisht me një nivel mjeran. E njërzit me kultur e kopetenc demigrohen e shporren nga pd partia private e lul kriminel hajdutit .

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë (VIDEO)