FOTOT/ Me fustan të zi prej kocka ari e diamanti, Dua Lipa shkëlqen në Golden Globes! Gjerdani i veçantë nga Tiffany & Co

FOTOT/ Me fustan të zi prej kocka ari e diamanti, Dua Lipa shkëlqen në Golden Globes! Gjerdani i veçantë nga Tiffany & Co

Dua Lipa

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa shkëlqeu ndërsa kaloi në tapetin e kuq të Golden Globes 2024. Dua Lipa njihet për hitet e saj të pop -it, por nuk do t'i harrojmë kurrë rrënjët e saj të modelimit, sepse ajo gjithmonë trajton tapetin e kuq si pistën e saj.

Ylli i popit u shfaq në Golden Globes 2024 me një fustan bust të mrekullueshëm prej kadifeje të zezë, ndoshta një shenjë për karakterin e saj Barbie?

Fustani, një krijim i bërë me porosi nga drejtori krijues i Schiaparelli, Daniel Roseberry, përfshin detaje unike karakteristike të shtëpisë luksoze të modës, të tilla si kockat prej ari dhe diamanti të qëndisura në një dizajn skeletor.

Dua i shtoi look-ut të saj një gjerdan të vitit 1962 nga arkivat e Tiffany & Co. Lipa, e cila u stilua nga Lorenzo Posocco, kompletoi look-un e saj me këpucët Jimmy Choo.

Dua Lipa është e famshmja e parë që e merr gjerdanin për një xhiro që kur ajo u ble nga Tiffany & Co, megjithatë, një gjerdan identik u shit në ankand në qershor të 2023 për 189,000 dollarë, shumë më tepër se vlerësimi i Christie's prej 40,000-60,000 dollarë.

1/8
SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata i dha vulën Berishës, çfarë duhet të bëjë Basha?×

Lajmi i fundit

Përse është i rëndësishëm konsumimi i frutave dhe perimeve

Përse është i rëndësishëm konsumimi i frutave dhe perimeve