Fqinja e minatorit Rexhep Rushiti: E ëma ndërroi jetë disa kohë më parë në galeri, i ra një gurë përsipër

 

Një prej fqinjeve të Rexhep Rushitit, një prej minatorëve që humbën jetën në minierën në Selishtë shprehet për Report Tv se ai ka humbur të ëmën disa kohë më parë.

Fqinja thotë se ajo ka humbur jetën në galeri pasi i ra një gurë përsipër.

"E njohim se e kemi në kat të parë. Jetojnë në mjerim. Nëna iu vdiq e re, vdiq atje në 41-sh(galeri), i ra një gurë. Babai i ka vdekur para 3 vitesh dhe një vëllai i vdiq para 5 vitesh. Edhe ky me tre fëmijë të vegjël. Më të vegjël s’ka ku shkon më. Nuk e di çfarë të them, katastrofë. Nganjëherë kur duam të falim ndonjë gjë ua çojmë atyre, por kur s’është mundësia nuk kemi" - tha ajo.


Lajmi kryesor:

U asfiksuan nga gazi, gjenden trupat e pajetë të pronarit të minierës dhe 2 minatorëve në Dibër! Galeria pa kushte teknike! Bashkëshortja e minatorit apel për ndihmë! (Emrat)


E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

John

Arrestohet shqiptari me kokainë e hashash në Greqi! Policia: Pas tij qëndron një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të drogës në vend