Fshiheshin në pyje me 1 mln franga heroinë, pranga 14 shqiptarëve në Zvicër

14 shqiptarë kanë rënë nga prangat e policisë së Freiburgut pasi akuzohen se eksportonin drogë nga vende të tjera drejt Zvicrës. Sipas medieve zvicerane shqiptarët shpërndanin drogë në qytetet e Bernës, Vaudit dhe Gjenevës. Droga që transportohej nga shqiptarët e arrestuar kap vlerën e 1 milionë frangave.

Në momentin e arrestimit atyre iu sekuestruan 8.5 kilogramë heroinë dhe rreth 10.5 kilogramë pluhur për “prerjen” e drogës dhe rreth 50.000 franga. 

Ata jetonin në rrethet e Sense dhe Gruyere, ku shpërndahen më pas heroina në kantonet e tjera. Lënda narkotike që shpërndante banda e ndaluar fshihej në zona pyjore për të shmangur vëmendjen e autoriteteve.

  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë