Fushë-Krujë/ Zjarr në kodrat e Borizanës, flakët rrezikojnë varrezat, kishën dhe disa banesa

Një zjarr i rënë në kodrat e Borizanës në një sipërfaqe me shkurre dhe ferra ka avancuar duke djegur një sipërfaqe të konsiderueshme me pemë frutore.

Po ashtu, si pasojë e flakëve rrezikohen disa banesa, kisha si dhe varrezat e zonës. Për neutralizimin dhe shuarjen e flakëve janë angazhuar dy zjarrfikëset e Krujës. Zjarri mendohet të jetë vënë nga banorët e zonës.


Lajmi kryesor:

Situata nga zjarret, 4 vatra aktive! Flakët 'përpijnë' fshatin Mukaj në Fushë-Krujë, digjen 50 hektarë shumë pranë banesave, zona pa drita


S.C/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Prej dy vitesh, anglishtja mësohet në shkollat fillore! Mësuesja: Gjuha e huaj u prit me entuziazëm te fëmijët! Psikologia: Teknologjia ndikon pozitivisht

Prej dy vitesh, anglishtja mësohet në shkollat fillore! Mësuesja: Gjuha e huaj u prit me entuziazëm te fëmijët! Psikologia: Teknologjia ndikon pozitivisht