Fustani i nusërisë me 3 km
vello hyn në Guinnes

Fustani i nusërisë me 3 km <br />vello hyn në Guinnes
Rekordi i ri Guinnes u vendos nga një modele 17-vjeçare me bishtin e fustanit të nusërisë më të gjatë. Ky record i ri u regjistrua në Rumani dhe pikërisht në kryeqytetin e saj Bukuresht. Fustani i bardhë arrinte rreth 1.85 milje afërsisht 3 km vello të gjatë dhe ishte me të vërtetë diçka e pazakonte për kalimtarët. Modelja u ngjit në një balonë ku dhe dukej me qartazi gjatësia jo e zakonshme e vellos së fustanit të saj. U nevojitën rreth 100 ditë që fustani të përfundonte dhe të ishte gati për t’u ekspozuar. (xh.k/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve