Futbollistët Xhaka e Shaqiri solidarizohen me tërmetet e ndodhura në Shqipëri

Futbollistët Xhaka e Shaqiri solidarizohen me tërmetet e ndodhura në Shqipëri

Foto nga shpëtimi i fëmijës në rrënoja

1574783661_TERMET1.jpg

Futbollistët me origjinë shqiptare Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë shprehur solidarizimin e tyre në lidhje me tërmetet e ndodhura në Shqipëri mëngjesin e sotëm.

Ata kanë postuar në rrjetet e tyre sociale me miliona ndjekësa që të gjithë njerëzit të luten për vendin tonë.

Tërmeti shkaktoi dhjetëra të vdekur e qindar të plagosur në Tiranë, Durrës e Lezhë.

Në këtë moment të gjithë shqiptarët duhet të shfaqin anën e tyre më njerëzore dhe të ndihmojnë personat e prekur nga kjo fatkeqësi.

Postimi i Xhakës

Postimi i Shaqirit


Lajmi kryesor:

Bota e futbollit solidarizohet për fatkeqësinë në Shqipëri


  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë