Gara për trajnerin më të mirë të vitit 2022, FIFA shpall tre kandidaturat

Gara për trajnerin më të mirë të vitit 2022, FIFA shpall tre kandidaturat

Pesë trajnerët që ishin në garë për çmimin e parë

Tre finalistët e nominuar për çmimin e trajnerit më të mirë të FIFA-s për meshkuj janë mes Ancelottit, Guardiolës dhe Scalonit.

Gara është shumë e fortë pasi mes kandidaturave është trajneri kampion i Champions League dhe Superkupës së Europës, Carlo Ancelotti si dhe trajneri që mori Kupën e Botës 2022 në shtëpi, Lionel Scaloni.

3 finalistët janë:
Carlo Ancelotti (Itali / Real Madrid)

Pep Guardiola (Spanjë / Manchester City)
Lionel Scaloni (Argjentinë)

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i diplomacisë hungareze kërkon përshpejtim të procesit të zgjerimit të BE-së

Shefi i diplomacisë hungareze kërkon përshpejtim të procesit të zgjerimit të BE-së