Gazetari 'sfidon' stuhinë 'Ciara', raporton live mes të ftohtit dhe dëborës (VIDEO)

Gazetari 'sfidon' stuhinë 'Ciara', raporton live mes të ftohtit dhe dëborës (VIDEO)

Foto nga gazetari Peter Smith

Gazetari sfidon gjithçka në çdo kohë për t’i dhënë audiencës informacionin që i nevojitet, duke vënë në rrezik edhe jetën e tij.

I tillë është edhe rasti i një gazetari, i cili po raporton në një media skoceze.

Mes stuhisë së dëborës Peter Smith duhet të raportojë live për atë që po ndodhte me stuhinë "Ciara".

Siç tregohet në video, ai e ka të pamundur të flasë për shkak të  motit të keq.

Shikohet i mbuluar nga dëbora, me mikrofonin e ngirë dhe fytyrën e lagur, por pavarësisht kësaj situate ai e çon në fund misionin e tij.

Kjo ka sjellë sensibilizim për të gjithë gazetarët heronj që vënë në rrezik jetën e tyre, por disa ndjekës janë revoltuar duke kanë shkruar: "Po përpiqeni ta vrisni!"

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Jeni në mëdyshje për trendet më të fundit të verës? Ja disa modele të thonjve më IN të momentit