Gary Kokalari gris librin e gazetarit amerikan për Sorosin: E ka vendin në koshin e mbeturinave bashke me Berishën

Aktivisti shqiptaro-amerikan Gary Kokalari ka grisur live gjatë një interviste për Report Tv, librin e gazetarit amerikan Matt Palumbo, për George Sorosin, 'Njeriu mbrapa perdes’.

‘E gjithë historia se mund ta heqin ‘non grata është bërë nga disa klloun si Mat Palombo që ka bërë një libër.  Një aktivitet i madh u bë për këtë  promovim, ku ishte dhe Berisha aty dhe tha se Palombo është një autor i madh. Por ky libër është thjesht mbeturinë. Nuk ka të dhëna as citime as index. Nuk është një punë serioze. Madje citohet një autore konservatore si Evi Kokalari, që flet për periudhën kur Edi Rama ishte në Paris, dhe krijoj raporte me Soros. ajo thotë se gjithashtu ishte në Paris dhe e dinte çpo ndodhte,  por unë kam folur me shumë njerëz të Ramës, dhe ata nuk e njohin farë atë.  Pra shumë informacione vijnë nga kjo Angelakis si e quaj unë. Në disa faqe shkruajnë për historinë me sekretarin Anthony Blinken dhe Shqipërinë,  dhe del në pah instituti Lindje-Perëndim në Nju York që ka bërë këtë konspiracion, duke vijuar më tej se Soros ka bërë konspiracion për këtë çështje. Unë shkova dhe fole me drejtues të këtij instituti dhe ata nuk e dinin fare se për çfarë bëhej fjalë, dhe as Blinken nuk e njihnin. Ky libër është një konspiracion i gjithi nga Palombo dhe Angelakis.  Ky libër është thjesht një mbeturinë dhe e ka vendin e tij në koshin e mbeturinave bashkë me Berishën.’- u shpreh Geri Kokalari.


Lajmi kryesor:

Aktivisti shqiptaro-amerikan, Kokalari për Report Tv: Nëse Berisha bëhet kryetar, PD e vdekur! SHBA kanë të gjitha provat për të! Edhe Meta i korruptuar, mund të shpallet ‘non grata’


M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Dinastitë e Lalzit: 'Vanity Fair' e elitës cipëplasur që 'rrëzoi' komunizmin

Ylli Pata: Dinastitë e Lalzit: 'Vanity Fair' e elitës cipëplasur që 'rrëzoi' komunizmin