Gjimshiti dërgon topin në portën e tij, Udinese barazon 1-1 me Atalantën (VIDEO)

Festa e Atalantës

Në "Dacia Arena" të Friulit, Udinese barazoi 1-1 me Atalantën për javën e 12-të në Serinë A të futbollit italian. Ishin vendasit që kaluan të parët në avantazh në minutën e 44. Ualace goditi bukur nga jashtë zone, me Berat Gjimshitin që devijoi topin në portën e tij, duke bërë që të ndryshonte trajektoren e sferës dhe ta bënte të pamundur për Carnescin në portë. Goli i barazimit u shënua në fundin e ndeshjes, me Ederson që në minutën e 90+2 vendosi ekuilibrat për miqtë nga Bergamo. Atalanta me 20 pikë mban vendin e pestë, ndërsa Udinese me 11 pikë vendin e 16-të.

GOLAT/ Interi mund Frosinonen dhe merr kreun e Serie A! Empoli fiton 0-1 me kampionët e Italisë, Napoli shkarkon trajnerin! Gjimshiti devijon në portën e tij, Lazio 0-0 me Romën