GJKKO rrëzon kërkesën e Llallës për pezullimin e dënimit me 2 vite burg, ish-kryeprokurori ende në arrati

Adriatik Llalla

Gjykata e Posaçme (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeprokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla për pezullimin e dënimit me 2 vite burg. Me anë të avokatit të tij, Llalla, i cili ndodhet në arrati, i dorëzoi një kërkesë GJKKO, duke kërkuar pezullimin e dënimit, me pretendimin se çuarja e tij në qeli mund të sillte pasoja të rënda për shëndetin e tij për shkak të një sëmundjeje që ai vuan prej kohësh. Por kjo kërkesë e Llallës u rrëzua sot nga GJKKO.

Kujtojmë se GJKKO vendosi dënimin me 2 vite burg për ish-Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla, nën akuzat e fshehjes së pasurisë, shpërdorimit të detyrës dhe pastrimit të parave, i cili bëhet kështu zyrtari më i lartë shqiptar që do të shkojë përfundimisht në qeli. Ish-Kryeprokurori është dënuar gjithashtu me 5 vite përjashtim nga postet publike si dhe ia janë konfiskuar disa pasuri.

Ndërkohë nga 8 tetori, Llalla u shpall nga SPAK zyrtarisht në kërkim ndërkombëtar, pasi Policia e Tiranës nuk e gjeti atë brenda vendit, për ekzekutimin e vendimit të Gjykatës. 

Më 22 shator ditën kur u dha dënimi, policia shkoi në shtëpinë  Adriatik Llallës për ta arrestuar, por ai nuk ndodhej aty dhe se familjarët thanë se "nuk e dinin se ku ndodhej". Llalla është larguar nga Shqipëria më 7 shtator nga Rinasi drejt Romës. Ndërkohë që vendndodhja e tij nuk dihet se ku është aktualisht.

J.SH./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento

Komente

 • Skandal: 18/10/2021 06:03

  https://kpk.al/znj-elona-shehu-ndihmese-ligjore-prane-prokurorise-se-pergjithshme/ Nje tjeter ska dal i tikut sekretaren personale e pagunte me taksat tone si ndihmes ligjore nderkohe punonte si sekretare Jo po merrr Pastrusen e beje ndihmes ligjore. Pastaj opgj ne vlore fier tani ne kavaje dhe sshkon asnje dite ne pune. Ku eshte kjo ne prone te babait nxirreni jAsht sistemit kape i prej zhelezh sekretaren e trashe. Kishte frike te perballej me vetingun milionat e kujt mbulon kopilat e kujt . Rrace e ndyre

  Përgjigju
 • Dosja: 17/10/2021 21:25

  Sekretarja e tikut nga sekretare personale kur e rrugesh nga kurve rrugesh ndihmes ligjore me burre me dashnor perfundoi opgj nga tirona ne vlore ne fier tanime ne kavaje pastaj do perfundoie ne tropoje. Keshtu kur u bie njerezve ne qafe elona kurva ktjej me burre ne krevat ketej me dashnore. Tani paska dale qe nuk deshiron ti ne shtrohet vetingut. I pelqyen udhetimet e luksit neper hotele si dashnore grupi ofiqet kurse tani hahah elona bucja mbeti rrugeve me dy kopilat e saj. Milionat e kujt mbulon elona qe sdo ti zbuloie vetingu. Teo jakobs punon. Nje buce rrugesh si elona si duhet as dreqit me https://kpk.al/wp-content/uploads/2021/10/Vendim-Elona-Shehu.pdf

  Përgjigju
 • Iris: 15/10/2021 00:53

  Si i <<kryezgjuari>> i akuzave,qe ke shpetuar e mbuluar sa e sa emra,duhet te kishe pak imagjinate me shume,para se te dilje me kete pretendim te superkonsumuar.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Skoci/ 16- vjeçari akuzohet për goditje me thikë në stacionin hekurudhor ndaj një të mituri 14- vjeçar