Gjuzi i revoltuar me Dukën dhe Mediun pasi propozuan Dashamir Shehin: Duan një pijanec serial për president

 Gjuzi i revoltuar me Dukën dhe Mediun pasi propozuan Dashamir Shehin: Duan një pijanec serial për president

Kujtim Gjuzi

Ish-deputeti demokrat Kujtim Gjuzi, sot aleat i Sali Berishës, ka shpërthyer me një gjuhë të rëndë ndaj dy kolegëve Fatmir Mediu dhe Agron Duka, pasi dje ata thanë se një nga emrat që duan për president është dhe politikani i njohur Dashamir Shehi.

Përmes një shënimi në rrjetin social Facebook, Gjuzi e quan Dash Shehin “pijanec serial”, ndërsa dy kolegët e tjetër Mediu dhe Duka “ku*varë bordellosh”.

“Opozitarë ko*ilë propozojnë për president Pianecin Serial? Ku*varë Bordellosh duan të mbajnë Presidencen si Kuplara! Impotent Intriga KM tallet me Opozitën. Vota për PPP president/e”, shkruan ish-deputeti Kujtim Gjuzi.

Dje palët arritën dakordësinë që në dy raundet e ardhshme, të dytin dhe të tretin do të jetë opozita ajo që propozon kandidatët dhe më pas socialistët. Raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit do të jetë në datë 23 maj ora 18:00. Raundi i parë dështoi pa asnjë emër konkret për presidentin e ri të Republikës së Shqipërisë. Ndonëse nuk kishte asnjë kandidat për t’u votuar, sipas Kushtetutës së Shqipërisë ky quhet si një raund votimi i ezauruar për t’ia lënë vendin katër raundeve të tjera.

 

S.C/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Kosovë: 64 për qind e grave besojnë se ka ngacmime seksuale në sektorin privat

Kosovë: 64 për qind e grave besojnë se ka ngacmime seksuale në sektorin privat