Gjykata e Apelit i dha vulën e PD-së Berishës, si e vlerësuan qytetarët në sondazhin e Shqiptarja.com?

Gjykata e Apelit i dha vulën e PD-së Berishës, si e vlerësuan qytetarët në sondazhin e Shqiptarja.com?

Lulzim Basha dhe Sali Berisha

Pas dy viteve e gjysmë betejë me palëve, Gjykata e Apelit i la vulën e Partisë Demokratike Sali Berishës. Gjykata nuk pranoi ankimin e Bashës, duke lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë të gjyqtarit Agron Zhukri, duke hedhur poshtë alibinë kryesore që Berisha vazhdon të përdorë për të justifikuar arrestimin e tij se ekziston një komplot i Drejtësisë kundër tij i koordinuar nga amerikanët

Nga 11 qershori 2024 kur u dha vendimi deri sot në mëngjes (13 qershor) Shqiptarja.com hapi një sondazh ku pyeti qytetarët si e vlerësuan këtë vendim.

Nga 8896 vota totale unike 58 % e konsiderojnë të drejtë, 35.8% të gabuar dhe 6.2% janë shprehur se nuk e dinë.

Ketu sondazhi

S.G/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Fier/ Ndezën zjarre për djegien e mbeturinave, procedohen 2 piroman

Fier/ Ndezën zjarre për djegien e mbeturinave, procedohen 2 piroman