Gjykata e Korçës/ 4.8 vite burg për përdhunuesin e 15 vjeçares, familjarët: Ndihemi të kërcënuar

Vetëm pak ditë më parë u dha dënimi për 54 vjecarin Ligor Biba, i cili u akuzua se përdhunoi fqinjën e tij 15 vjeçare. Gjykata e Korçës vendosi ta dënojë me 7 vite burg, ndërkohë që për shkak të gjykimit të shkurtuar, ai do të kryejë vetëm 4.8 vite.

Ky dënim konsiderohet minimal nga familja e të miturës dhe tepër të shqetësuar ata kërkojnë që shteti të vendosë drejtësi. Me lot në sy, babai i 15-vjeçares tregon se jeta e tyre tashmë është e shkatërruar dhe çdo ditë jetojnë me frikë. Ndërkohë që thekson se njeriu që abuzoi me vajzën e tij, duhet të dënohet mbi 20 vjet. 

Pas zbardhjes së dëshmisë së 54 vjecarit i cili ka deklaruar para gjykatës se marrëdhënia ka qenë e dëshiruar nga e mitura, ajo ka hedhur poshtë këto fjalë duke treguar se çdo gjë ka ndodhur me forcë. Viktima e përdhunimit, 15 vjeçarja thotë se vendimi i dhënë është jo i drejtë dhe për këtë ajo akuzon gjykatësin se ka marrë lekë për të dhënë vendimin e shkurtuar.

Ngjarja e rëndë ku mbeti e përdhunuar e 15- vjeçarja nga fqinji i saj 54- vjeçari Ligor Biba ka ndodhur në mars të vitit 2017, ndërkohë që e mitura sot është nënë e një fëmije nga mardhënia me dhunë e fqinjit të saj. Fëmija ndodhet prej disa muajsh në jetimore, ndërsa kushtet e familjes së 15- vjeçares, vijojnë të jenë të mjerueshme.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • bledi: 31/08/2018 02:50

    keni frik??? apo doni azil?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Ja video e hotelit në Tiranë ku u mbajtën 'peng' 30 emigrantët