Gjykata nxjerr nga qelia ish-kampionin e boksit, pjesëtar të grupit Bajri

SHKODER-I arrestuar 5 muaj më parë, Nelson Hysa 35 vjeç, ish-kampion boksi me Vllazninë që u akuzua për përfshirje në grupin kriminal të Bajrajve është liruar nga qelia. Pas arrestimit në mars të këtij viti, gjykata e krimeve të rënda e la në masën e sigurisë arrest me burg 35 vjecarin për akuzën e grupit të strukturuar dhe trukimit të ndeshjeve.

Por pasi ra akuza për grup të strukturuar kriminal, Krimet e Rënda shpallën mos kompetencën dhe cështja kaloi te gjykata e Shkodrës vetëm për trukim të ndeshjeve. Hysa apeloi vendimin e arrestit me burg dhe gjykata e Shkodrës ndryshoi masën duke e lënë në arrest shtepie.

Të njëjtën masë gjykata ka dhënë disa muaj më parë edhe për ish-portierin e Vllaznisë Admir Grima. I shpallur në kërkim prej shatorit të 2018 Nelson Hysa u arrestua në kuadër të operacionit 'Oazi' në 9 mars 2019 në një banesë të marrë me qira tek Komuna e Parisit ku iu sekuestrua edhe një makinë tip BMW seria 5 me akuzën e grupit të strukturuar kriminal në lidhje me Bajrat e Shkodrës. Me herët ai i ka shpëtuar vetëm me një plagosje një atentati në 6 maj 2017 ku u qëllua me 2 plumba.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Skendo: 08/08/2019 11:36

    Respekte per Nelson Hysen, Djale arit, si marr vesh se si i klasifikojne njerezit sipas qefit e i fusin mren kot!!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg