Gjykatësi e s'u bind nga përgjigjja/ Selimi: Unë zakonisht deklaroj çfarë ndjej, deklarohem i pafajshëm për akuzat

Gjykatësi e s'u bind nga përgjigjja/ Selimi: Unë zakonisht deklaroj çfarë ndjej, deklarohem i pafajshëm për akuzat

Rexhep Selimi ka deklaruar para gjykatës se është i pafajshëm.

"Sot këtu të deklarohem që ndihem i pafajshëm për të gjitha pikat në aktakuzë", tha Selimi.

Por fjala "ndihem" e përdorur nga Selimi, nuk ishte një përgjigje bindëse për gjykatësin sipas procedurave, prandaj e ripyeti sërish nëse deklarohet apo jo i pafajshëm.

"Unë zakonisht deklaroj cfarë ndjej, unë deklarohem i pafajshëm", tha Selimi.


Lajmi kryesor:

Akuzat për krime lufte/ Selimi në Hagë: Aktakuza e redaktuar! Nisa luftën me Adem Jasharin dhe e mbylla në krah të NATO-s! S'jam gjë tjetër veçse çlirimtar


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura