Goditi me vezë mbretin Charles III, gjobitet me 85 dollarë i riu britanik, pas ndëshkimit tha: Vizita e tij në një zonë të varfër të Londrës ishte e turpshme!

Goditi me vezë mbretin Charles III, gjobitet me 85 dollarë i riu britanik, pas ndëshkimit tha: Vizita e tij në një zonë të varfër të Londrës ishte e turpshme!

i riu që goditi mbretin Charles III

Një 21-vjeçar është gjobitur me nje shumë prej 100 £ pasi goditi me vezë mbretin Charles III gjatë një shëtitjeje të tij.  I riu tha se e konsideroi të “turpshme” dhe “të shpifur” si edhe të pavend, vizitën e mbretit Charles III pasi zona ku po shëtiste ai ishte një zonë e varfër.

May  u gjobit me 100 £ dhe u urdhërua të paguante 85 £ në kosto.

I riu u akuzua për një shkelje të rendit publik pas vizitës mbretërore në Luton më 6 dhjetor.

Mbreti fillimisht u largua nga vendi dhe u mbrojt nga oficerët e mbrojtjes, por nuk e ndaloi vizitën e tij.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit