Goditja e grupit 'Bajri'/ Arrestohet boksieri i Vllaznisë, i bllokohet 'BMW'-ja luksoze

TIRANE-Policia ka arrestuar një tjetër anëtar të grupit 'Bajri' i cili ishte shpallur në kërkim prej shtatorit të vitit të kaluar. Ai është boksieri i Vllaznisë, Nelson Hysa 35-vjeç. Hysa akuzohet për disa vepra penale si pjesëmarrje në organizata kriminale, grup i strukturuar kriminal dhe paracaktim të rezultateve në garat sportive në bashkëpunim.

Në kuadër të operacionit 'OAZ' ai u kap mëngjesin e sotëm në një banesë të marrë me qira në zonën e Komunës së Parisit Tiranë. 35-vjeçarit që i shpëtoi policisë 6-muaj më parë kur u arrestua Safet Bajri dhe pjesa tjetër e grupit, iu sekuestrua një automjet “BMW Seria 3”. Ditën e hënë Hysa pritet që të dalë para gjykatës për verifikimin e masës së sigurisë.

Ai është një person i njohur sidomos për policinë e Shkodrës, pasi pak kohë më parë iu bë edhe një atentat, ku fatmirësisht arriti që të shpëtonte. Koka e grupit kriminal të Bajrajve konsiderohet  Enver Bajri 45 vjeç, i arrestuar në Spanjë dhe që pritet të ekstradohet në Shqipëri për t'u përballur me akuzat. (Lajmi per goditjen e grupit Bajrit dhe akuzat).

Nelson Hysa

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Rënia e komunizmit/ 32 vite nga masakra e 2 prillit

Rënia e komunizmit/ 32 vite nga masakra e 2 prillit