Gojëdhëna maqedonase/ Artur Lleshi i zhdukur, gazetari për “Pa gjurmë”: Iu marrin telefonat, një shqiptar u gjet i varur në mal

Gazetari Nevrij Ademi

Gazetari Nevrij Ademi i kontaktuar nga emisioni “Pa gjurmë”, ka folur lidhur me të dhënat e fundit për Artur Lleshin, i zhdukur në Gostivar. Ademi ka thënë se sipas policisë maqedonase, Arturi nuk ndodhet në burg.

31-vjeçari nga Shqipëria nuk gjendet në Gostivar, sipas policisë maqedonase, si edhe nuk ndodhet i burgosur. Policia thotë se ka kërkuar dhe nuk ka gjetur asnjë të dhënë për të.

Jo, policia nuk na e konfirmon diçka të tillë se mund të jetë në burg. Për këtë informacion duhet të presim ende. Jam munduar të kontaktoj të tjerë, por nuk e njohin këtu në Gostivar. Ata që e njohin, thonë se ishte tip i qetë dhe i heshtur.

Nevrij Ademi, gazetar

Ademi ka thënë se në Gostivar ekziston një “legjendë urbane”, se shqiptarët që shkojnë të punojnë si çoban ose me punë krahu në këtë zonë, shumë prej tyre iu heqin telefonat, dhe iu japin paga të majme.

Ka një gojëdhënë, një lloj legjende maqedonase, shqiptarëve që vijnë këtu iu marrin telefonat, dhe i çojnë për të punuar me dru në mal. Iu japin një pagë të majme. Vitin e kaluar u gjet një shqiptar i varur në mal. Nuk e di cili shqiptar është, por ai u gjet i vetëvarur në mal, në stanin e tij. Ata mbahen peng, pasi pronarët e tyre nuk i lejojnë që të qendrojnë me telefonave. Uroj që ky të mos jetë rasti i Arturit.

Nevrij Ademi, gazetar


Lajmi kryesor:

‘Pa gjurmë’/ Historia e Artur Lleshit i zhdukur 6 muaj më parë, gruaja: Fëmijët po e presin


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të përdoret teknologjia në Zgjedhje?×

Lajmi i fundit

John

Meta paralajmëroi zgjedhje të përgjithshme direkt pas miratimit të 'Zgjedhores'/ Alibeaj: Do marrim pjesë pavarësisht gjithçkaje