GOLAT/ Atalanta shkërmoq 4-1 Fiorentinën dhe gjen Juventusin në finalen e Kupës së Italisë! Gjimshiti më i miri në fushë

GOLAT/ Atalanta shkërmoq 4-1 Fiorentinën dhe gjen Juventusin në finalen e Kupës së Italisë! Gjimshiti më i miri në fushë

Moment nga ndeshja

Atalanta - Juventus, kjo do jetë finalja e Kupës së Italisë për këtë sezon (15 maj). Bergamaskët fituan 4-1 në shtëpi kundër Fiorentinës në gjysmëfinalen e kthimit, duke zhvlerësuar humbjen 1-0 të ndeshjes së parë. Me rezultatin e përgjithshëm 5-2 Atalanta kalon në finale dhe gjen Juventusin, me bardhezinjtë që kaluan Lazion.

Ndeshja në "Geuiss Stadium" nisi mirë për Atalantën që shënoi me Koopmeiners në minutën e tetë, teksa iu anulua edhe një gol i Scamacca. Në fraksionin e dytë Fiorentina e nisi malore pas të kuqit të Milenkovic. Paçka kartonit, Violat barazuan me Quarta në minutën e 68-të.

15 minutat e fundit ishin të zjarrta për vendasit që shënuan me Scamacca, Lookman dhe Pasalic, për rezultatin 4-1. Më i miri në fushë ishte Berat Gjimshiti, kapiteni i Kombëtares dhe mbrojtësi i Atalantës që e gjen veten në formacionin më të mirë të gjysmëfinaleve të Kupës së Italisë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?



×

Lajmi i fundit

Mijëra luftëtarë pro-Iranit të gatshëm për t'u bashkuar me Hezbollahun

Mijëra luftëtarë pro-Iranit të gatshëm për t'u bashkuar me Hezbollahun