GOLAT/ Bayern e bën dramë, Leipzig e përmbys në Munich! Dortmund shpreson për titullin kampion

GOLAT/ Bayern e bën dramë, Leipzig e përmbys në Munich! Dortmund shpreson për titullin kampion

Goli i Leipzig

Bundesliga gjermane e futbollit është në javën e 33-të, e parafundit për këtë sezon. Në "Allianz Arena", Bayern Munich pësoi një humbje shokuese 1-3 me RB Leipzig, që mund t'i nxjerrë jashtë garës për titullin kampion. Edhe pse ende në vendin e parë pasi Dortmund ka një ndeshje më pak (nesër kundër Augsburg), bavarezët e Tuchel kanë zhgënjyer në pjesën e dytë.

Gjithçka nisi me golin e Gnabry në të 25 minutë, me Bayern që uli më pas ritmin. Në pjesën e dytë ishin miqtë që treguan forcën, duke barazuar me Laimer në minutën e 65. Në të 76, Nkunku shënoi për 1-2 nga penalltia, ndërsa në fundin e ndeshjes po nga pika e bardhë Szoboszlai shënoi për rezultatin 1-3.

Me 68 pikë, Bayern Munich mban vendin e parë në Bundesligë, teksa ndiqet nga Dortmund me 67. Kujtojmë se verdhezinjtë kanë një ndeshje më pak dhe mund të parakalojnë bavarezët.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Beogradi tha se Kosova nuk i lejoi të marrin pjesë në operacionin në Veri, EULEX-i përgënjeshtron Serbinë: Nuk jemi ndaluar

Beogradi tha se Kosova nuk i lejoi të marrin pjesë në operacionin në Veri, EULEX-i përgënjeshtron Serbinë: Nuk jemi ndaluar