GOLAT/ Bayern Munich i shënon 3 herë rivalëve të Union, bavarezët barazojnë Dortmundin në krye të Bundesligës

GOLAT/ Bayern Munich i shënon 3 herë rivalëve të Union, bavarezët barazojnë Dortmundin në krye të Bundesligës

Coman duke festuar me Bayern Munich

Bayern Munich fitoi 3-0 me Union Berlin për javën e 22-të në Bundesligë. Golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e parë, me djemtë e Nagelsmann që ndajnë kreun e renditje me Dortmund. Dueli u hap në minutën e 31 me Choupo-Moting, teksa Coman në të 40 dhe Musiala në të 45+1 minutë vendosën shifrat në 3-0. Pas këtij suksesi, bavarezët rimarin kreun e Bundesligës me 46 pikë, aq sa ka edhe Dormtund i vendit të dytë. Union Berlin duket i pafuqishëm kundër gjigantëve të Bayern, me kryeqytetasit që renditen në vendin e tretë me 43 pikë pas një sezoni fantastik.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Bayern Munich 3 gola për kreun e Bundesligës, Leverkusen larg objektivave! Freiburg i fortë në shtëpi


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Organizohet për herë të parë në pistën e re të atletikës ‘Tirana Youth Run’, Veliaj: Fëmijët dhe të rinjtë i kanë të gjitha kushtet që të merren me sport

Organizohet për herë të parë në pistën e re të atletikës ‘Tirana Youth Run’, Veliaj: Fëmijët dhe të rinjtë i kanë të gjitha kushtet që të merren me sport