GOLAT/ Empoli fiton derbin e shqiptarëve, Sassuolos s'i mjafton asisti i Bajramit! Kumbulla qëndron në stol

GOLAT/ Empoli fiton derbin e shqiptarëve, Sassuolos s'i mjafton asisti i Bajramit! Kumbulla qëndron në stol

Pinamonti dhe Ardian Ismajli

Seria A e futbollit është në javën e 26-të. Kjo e shtunë nisi me fitoren 2-3 të Empolit në udhëtim me Sassuolon. Në fushë Ardian Ismajli ka dalë i fituar, ndërsa Nedim Bajrami luajti pjesën e dytë dhe asistoi te vendasit.

Te Empoli trajneri Davide Nicola nuk preferoi Etrit Berishën dhe Stiven Shpendin, duke i lënë në stol. Edhe Alessio Dionisi i Sassuolos la në stol Marash Kumbullën, me mbrojtësin që ende nuk po merr minuta në ekipin e ri, aty ku u huazua nga Roma deri në qershorin e këtij viti.

Golat e Empolit u shënuan nga Luperto 11', Niang 64' (p) dhe Bastoni 90+4'. Ndërkohë që Sassuolo shënoi me Pinamontin 54' (p) dhe Ferrarin në të 77 minutë me asistin e Bajramit.

Serie A, raundi 26:

E shtunë

15:00 Sassuolo 2-3 Empoli

18:00 Salernitana 0-2 Monza

20:45 Genoa 2-0 Udinese

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve