GOLAT/ Fiorentina 2-2 Napoli, 'Vjollcët' lënë jashtë Evropës napoletanët! Shënon Rrahmani

GOLAT/ Fiorentina 2-2 Napoli, 'Vjollcët' lënë jashtë Evropës napoletanët! Shënon Rrahmani

Fiorentina 2-2 Napoli

Serie A e futbollit nisi këtë të premte me raundin e 37-të. Në "Artemio Franchi" Fiorentina dhe Napoli barazuan 2-2. Me këtë rezultat napoletanët janë jashtë Evropës një javë nga fundi i sezonit, teksa për skuadrën e kaltër shënoi Amir Rrahmani.

Mbrojtësi i Kosovë dhe Napolit tundi rrjetën pas tetë minutave lojë, kjo pas pasimit të Politanos. Më pas skuadra e Italianos përmbysi gjithçka në pjesën e parë me golat e Biraghit dhe Nzolas.

Në fraksionin e dytë ishte Kvaratskhelia që barazoi sfidën, me dy skuadrat që ndanë nga një pikë. Fiorentina mban vendin e tetë me 54 pikë, ndërsa Napoli me 52 pikë pozitën e nëntë.

Renditja

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Mijëra luftëtarë pro-Iranit të gatshëm për t'u bashkuar me Hezbollahun

Mijëra luftëtarë pro-Iranit të gatshëm për t'u bashkuar me Hezbollahun