GOLAT/ Frattesi 'njeriu-fat' i Interit, zikaltërit mposhtin Udinesen në minutën e 95! Vijon ëndrra titull në derbi

GOLAT/ Frattesi 'njeriu-fat' i Interit, zikaltërit mposhtin Udinesen në minutën e 95! Vijon ëndrra titull në derbi

Futbollistët e Interit duke festuar fitoren

Një fitore karakteri rezultoi përballja e Interit kundër Udinese-s. Zikaltërit të cilët po marshojnë drejt titullit kampiona ia dolën 1-2 me përmbysje në Friuli, teksa goli 3 pikësh erdhi në minutën e 95. Megjithatë fillimisht realizuan vendasit me Samardzic, falë edhe një hezitimi të Dumfried dhe portierit Sommer.

Pas ndëshkimit Interi, i cili domonoi nga fillimi, rriti akoma më shumë ritmin, teka në fillimin e pjesës së dytë fillimisht u anulua një gol i Carlos Augustos për pozicion jashtë loje. Pa kaluar shumë Calhanoglu riktheu baraspeshën me penalltinë e fituar nga Thuram.

Megjithatë heroin do ta bënte italiani Frattesi, i ardhur si zëvendësues dhe që edhe njëherë tjetër realizoi në limite. Mesfushori me këtë gol mori edhe nofkën ‘njeriu-fat’ te Interi. Me këtë sukses zikaltërit vijojnë 14 pikë më shumë se Milani i vendit të dytë dhe matematika thotë se mund ta sigurojnë titullin pikërisht në derbin e 22 prillit kundër Milanit.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Vranë 25-vjeçarin shqiptar në Athinë 16 vite më parë, gjykata e Korçës lë burg dy autorët

Vranë 25-vjeçarin shqiptar në Athinë 16 vite më parë, gjykata e Korçës lë burg dy autorët