GOLAT/ Haaland 'makineri', i shënon pesë gola Lutonit! Leicester dhe Newcastle kalojnë pas 120 minutave në FA Cup

GOLAT/ Haaland 'makineri', i shënon pesë gola Lutonit! Leicester dhe Newcastle kalojnë pas 120 minutave në FA Cup

Erling Haaland duke festuar

FA Cup në Angli zhvilloi tre ndeshjet e radhës për fazën e 1/8. Një biletë për në fazën çerekfinale siguruan Manchester City, Newcastle dhe Leicester.

Në "Keniluorth", vendasit e Luton e patën të pamundur të shpresonin për një kalim të gjigantëve të Manchester Cityt. Qytetarët shënuan gjashtë gola duke triumfuar 2-6 në udhëtim. Erling Haaland nuk ishte i vetmi që shkëlqeu me pesë gola në minutat 3, 18, 40, 55 dhe 58, me De Bruyne që dhuroi katër asiste. Goli i gjashtë u shënua nga Kovacic, teksa Clark shënoi dy gola për vendasit, njëri prej tyre nga jashtë zonës.

Një biletë për më tej siguruan edhe Leicester, që pas 120 minutave mundi 0-1 Bournemouth. Newcastle iu fal penalltive për të triumfuar kundër Blackburn.

FA Cup, 1/8:

Bournemouth 0-1 Leicester (pas 120 minutave lojë)

Blackburn 1-1 Newcastle (Newcastle kalon pas penalltive)

Luton 2-6 Manchester City

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:01
VIDEO/ Man. City për shëtitje në FA Cup, Haaland shënon pesë gola! Katër asiste nga De Bruyne

Në "Keniluorth", vendasit e Luton e patën të pamundur të shpresonin për një kalim të gjigantëve të Manchester Cityt. Qytetarët shënuan gjashtë gola duke triumfuar 2-6 në udhëtim. Erling Haaland nuk ishte i vetmi që shkëlqeu me pesë gola në minutat 3, 18, 40, 55 dhe 58, me De Bruyne që dhuroi katër asiste. Goli i gjashtë u shënua nga Kovacic, teksa Clark shënoi dy gola për vendasit, njëri prej tyre nga jashtë zonës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Skema e trafikut të emigrantëve, rolet e grupit! Përgjimet si trafikantët bashkëpunonin me policët

Skema e trafikut të emigrantëve, rolet e grupit! Përgjimet si trafikantët bashkëpunonin me policët