GOLAT/ Haaland 'makineri', i shënon pesë gola Lutonit! Leicester dhe Newcastle kalojnë pas 120 minutave në FA Cup

Erling Haaland duke festuar

FA Cup në Angli zhvilloi tre ndeshjet e radhës për fazën e 1/8. Një biletë për në fazën çerekfinale siguruan Manchester City, Newcastle dhe Leicester.

Në "Keniluorth", vendasit e Luton e patën të pamundur të shpresonin për një kalim të gjigantëve të Manchester Cityt. Qytetarët shënuan gjashtë gola duke triumfuar 2-6 në udhëtim. Erling Haaland nuk ishte i vetmi që shkëlqeu me pesë gola në minutat 3, 18, 40, 55 dhe 58, me De Bruyne që dhuroi katër asiste. Goli i gjashtë u shënua nga Kovacic, teksa Clark shënoi dy gola për vendasit, njëri prej tyre nga jashtë zonës.

Një biletë për më tej siguruan edhe Leicester, që pas 120 minutave mundi 0-1 Bournemouth. Newcastle iu fal penalltive për të triumfuar kundër Blackburn.

FA Cup, 1/8:

Bournemouth 0-1 Leicester (pas 120 minutave lojë)

Blackburn 1-1 Newcastle (Newcastle kalon pas penalltive)

Luton 2-6 Manchester City

Ora 10:01
VIDEO/ Man. City për shëtitje në FA Cup, Haaland shënon pesë gola! Katër asiste nga De Bruyne

Si i vlerësoni protestat e dhunshme të Rithemelimit tek Bashkia?

×

DIREKT/ 15 minuta lojë, Maguette zhbllokon derbin me një supergol! Partizani i shënon Tiranës (VIDEO)