GOLAT/ Manchester City 'presion' Arsenalit, djemtë e Guardiolës fitojnë duelin e 'sheikëve' me Newcastle

Festa e Foden pas goli

Në "Etihad Stadium", Manchester City fitoi 2-0 me Newcastle në derbin e sheikëve. "Qytetarët" iu falën golave të Foden dhe Silvës për t'i bërë presion Arsenalit kryesues. Dueli u hap në minutën e 15-të nga Foden, që shënoi pas asistit të Rodrit. Bernardo Silva në minutën e 67 shënoi pas asistit të Haaland, për të siguruar në kasafortë tri pikët e radhës. Newcastle për të dytën ndeshje nuk merr pikë, duke qenë në vendin e pestë. City shkon në kuotën e 58 pikëve në vendin e dytë.

VIDEO/ Arsenali fitore spektakolare me 5 gola, Manchester City i fortë në shtëpi! Chelsea 'dritë në fundin e tunelit', dështon Tottenham