GOLAT/ Një pikë në derbin e Londrës, West Ham dhe Tottenham barazojnë 1-1

GOLAT/ Një pikë në derbin e Londrës, West Ham dhe Tottenham barazojnë 1-1

Moment nga ndeshja

Premier League zhvilloi mbrëmjen e djeshme pesë ndeshjet e para për raundin e 31-të. Në "London Stadium" West Ham dhe Tottenham barazuan 1-1 në një ndeshje me raste, gola dhe 62.469 tifozë në stadium.

Të parët që kaluan në epërsi ishin Spurs me anë të Johnson në minutën e pestë. Asisti i Werner u shfrytëzua nga Johnson që kaloi në epërsi djemtë e Postecoglu.

Më pas vendasit shtuan presionin dhe pas vetëm 14 minutash barazuan me Zouma. Duhej pasimi final i Bowen që të besuarit e Moyes të vendosnin ekuilibrat.

Në pjesën e dytë nuk pati asnjë gol, me skuardat që ndanë nga një pikë. Spurs me 57 pikë qëndron në vendin e pestë, ndërkohë që West Ham me 45 pikë mban pozitën e shtatë.

Premier League, raundi 31:

E martë

20:30 Newcastle 1-1 Everton

20:30 Nottingham 3-1 Fulham

20:45 Bournemouth 1-0 Crystal Palace

20:45 Burnley 1-1 Wolves

21:15 West Ham 1-1 Tottenham

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë