GOLAT/ Fulham barazon 3-3, Armando Broja në tribunë! Chelsea ndalet në shtëpi, Tottenham tri pikë me përmbysje! Spektakël nga Newcastle

Premier League në Angli zhvillon këtë të shtunë tetë nga ndeshjet e javës së 30-të. Duke nisur nga 13:30 në fushën e "St. James Park" vendasit e Newcastle ia dolën të fitonin 4-3 kundër West Ham. Armando Broja e ndoqi nga tribuna barazimin 3-3 që Fulham siguroi në udhëtim ndaj Sheffield United. Sulmuesi i Kombëtares për të dytën ndeshje radhazi nuk u preferua as në stol, teksa rivali i tij për sulmin në ekip, Muniz shënoi një nga golat. Man. United barazoi 1-1 në udhëtim me Brentofrd.

Chelsea dhe Burnley barazuan 2-2. Golat për Blutë u shënuan nga Palmer (44' (penallti) dhe 78'), ndërsa Cullen dhe O'Shea barazuan për miqtë. Portieri i Kosovës, Aro Muric e nisi ndeshjen titullar për Burnley dhe bëri 11 pritje, duke zhvilluar mbase ndeshjen më të mirë në karrierë, për barazimin e të tijve kundër një rivali si Chelsea. Tri pikë për Tottenham me përmbysje. Golat e Kabore (autogol) dhe Mung Son për Spurs zhvlerësuan atë të Chong te Luton që u shënua pas vetëm tre minutave.

Në "St. James Park (shqip: Shën Jakovi)", Newcastle fitoi 4-3 kundër West Ham. Ndeshja e javës së 30-të ishte spektakolare, me përmbysje dhe ripërmbysje. Isak kaloi në epërsi vendasit pas vetëm gjashtë minutash, teksa miqtë përmbysën brenda pjesë së parë me Antonio dhe Kudus. West Ham shënoi edhe golin e tretë me Bowen në minutën e 48-të, para se Newcastle të "shpërthente". Isak me penallti (77') dhe dy herë Barnes (83', 90') përmbysën ndeshjen 4-3 për vendasit e Edie Howe.

Premier League, java 30-të:

13:30 Newcastle 4-3 West Ham

16:00

Bournemouth 2-1 Everton

Chelsea 2-2 Burnley

Nottingham 1-1 Crystal Palace

Sheffield 3-3 Fulham

Tottenham 2-1 Luton

18:30 Aston Villa 2-0 Wolves

21:00 Brentford 1-1 Manchester United

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:00
VIDEO/ Spektakël me shtatë gola, Newcastle fiton 4-3 ndaj West Hamit


Në "St. James Park (shqip: Shën Jakovi)", Newcastle fitoi 4-3 kundër West Ham. Ndeshja e javës së 30-të ishte spektakolare, me përmbysje dhe ripërmbysje. Isak kaloi në epërsi vendasit pas vetëm gjashtë minutash, teksa miqtë përmbysën brenda pjesë së parë me Antonio dhe Kudus. West Ham shënoi edhe golin e tretë me Bowen në minutën e 48-të, para se Newcastle të "shpërthente". Isak me penallti (77') dhe dy herë Barnes (83', 90') përmbysën ndeshjen 4-3 për vendasit e Edie Howe.

VIDEO E GOLAVE

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Raportimi i Dumanit në Kuvend, Romeo Kara në Report Tv: Sulmet e opozitës treguan se problemin e kanë me drejtësinë! Për 21 janarin të thirren Ina Rama e Basha

Raportimi i Dumanit në Kuvend, Romeo Kara në Report Tv: Sulmet e opozitës treguan se problemin e kanë me drejtësinë! Për 21 janarin të thirren Ina Rama e Basha